Submenu

Leer- en kennisprogramma Energiesysteem en Ruimte ESR

Marc van de Ven 26-05-2025
65 keer bekeken 0 reacties

Sinds begin mei is het landelijke leer- en kennisprogramma actief. Dit programma is ingesteld door VNG, IPO, Netbeheer Nederland, Ministerie VRO en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Onlangs was de kick-off met een congres er een eerste lesdag (dag 1 van 5). Inmiddels is er ook een website en nieuwsbrief en wordt gewerkt aan Community of Practice.

Met het leer- en kennisprogramma worden de werkvelden van de energietransitie en die van de ruimtelijke ordening dichter bij elkaar gebracht. Niet alleen technisch, juridisch en procedureel maar vooral ook door samen te werken.

Energieplanologie als basis voor verandering, lees het bijgevoegde essay!

De energietransitie is volop bezig. Maar de ruimte in Nederland is beperkt en het elektriciteitsnet raakt steeds voller. Hoe zorgen we samen voor een toekomstbestendig energiesysteem? Gemeenten, provincies, netbeheerders, het Rijk en andere partijen moeten samenwerken om slimme keuzes te maken.

Het is een programma voor professionals van gemeenten, provincies, het Rijk, netbeheerders, RES-regio’s en andere betrokken organisaties. Denk aan medewerkers die zich bezighouden met energie, duurzaamheid, ruimtelijke ordening, wonen, mobiliteit en gebiedsontwikkeling.

De opleiding bestaat uit 5 leer- en werkdagen, nadere informatie is te vinden op: https://www.energiesysteemenruimte.nl/opleiding/opleiding-/default.aspx

Tijdens de eerste lesdag werd aandacht besteed aan de basisprincipes van de ruimtelijke ordening en de opgaven energietransitie. In dag 2 (27 mei) gaan we in op de huidige werkwijze van overheden en netbeheerders en bespreken we actuele vraagstukken van gemeenten. Op dag 3 staat de toekomst van de samenwerking centraal en hoe we die kunnen bereiken. Dag 4 is een verdieping en deze gaat over gebiedsontwikkeling 

Het Congres Energiesysteem en Ruimte is een initiatief van het Landelijk Actieprogramma Netcongestie (LAN) en het Samenwerkingsprogramma Integraal Programmeren van het Energiesysteem (SP IPE). Het Congres werd voor de eerste keer op 14 mei jl in samenwerking met alle partijen die betrokken zijn bij deze programma’s georganiseerd. 

Wil je meer weten, kijk op de website en LinkedIn en schrijf je in voor de nieuwsbrief 

 

Toegevoegde bestanden

Reageren

Velden met een * zijn verplicht.

Anti spam controle

We gebruiken CAPTCHA als controlemiddel om spam tegen te houden. Vink de checkbox aan om door te gaan. Mogelijk wordt er gevraagd om bepaalde afbeeldingen te selecteren.
 
Een momentje...
Cookie-instellingen