RVO opent subsidie voor onderzoek naar energiehubs

01-10-2026
105 keer bekeken 0 reacties

Van 1 oktober 2026 tot en met 1 mei 2027 kunnen ondernemers de nieuwe subsidie Onderzoek Energiehubs (EHUB) aanvragen bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Energiebesparing

Verduurzamen industrie/bedrijven

Het elektriciteitsnet is op veel plekken vol. Daardoor kunnen bedrijven niet altijd een nieuwe of zwaardere aansluiting krijgen. Dat remt de groei van bedrijven en maakt het moeilijker om te verduurzamen, bijvoorbeeld door over te stappen op geëlectrificeerde processen. Een oplossing voor dit probleem kan gevonden worden in energiehubs: lokale samenwerkingen waarbij bedrijven hun energie slimmer delen, opslaan en op elkaar afstemmen.

Haalbaarheidsregeling provincie

De subsidieregeling van de RVO neemt het stokje over van de haalbaarheidsregeling voor fase 2 energiehubprojecten van de provincie Noord-Brabant. Deze regeling werd op 1 oktober gesloten. Eerder al werden in Brabant op dertig bedrijventerreinen studies gefinancierd waarin de haalbaarheid van een energiehub werd onderzocht. Deze projecten kunnen vervolgfinanciering ophalen bij de nieuwe RVO-subsidieregeling. Zowel bij de gesloten regeling van de provincie als bij de EHUB-subsidie van de RVO is het bedrijfsleven in de lead voor het aanvragen van de subsidie.

RVO-subsidie voor onderzoek

Bij de regeling die de RVO openstelt, Kunnen ondernemers subsidie voor twee soorten onderzoek  aanvragen:

  • Een scan. Dit is een verkennend onderzoek waarbij ondernemingen het gezamenlijke elektriciteitsgebruik in kaart brengen, en onderzoeken ze mogelijke maatregelenpakketten.
  • Een studie. Een studie is een uitgebreid onderzoek waarmee ondernemers samen een definitief technisch ontwerp maken, en afspraken maken over de samenwerking.

Er is in totaal 9,6 miljoen euro beschikbaar. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst.

Meer informatie

Meer informatie over de voorwaarden en het aanvragen van de EHUB-subsidie vind je op de website van de RVO.

 

Afbeeldingen

Cookie-instellingen